Odstąpienie od umowy sprzedaży

Zgodnie z treścią ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014, poz. 827) Klient będący Konsumentem, który zawarł za pośrednictwem Sklepu umowę na odległość, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

 1. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (treść ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014, poz. 827)), masz prawo bez podawania przyczyny do odstąpienia od zawartej za pośrednictwem Sklepu, umowy na odległość.
 2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia otrzymania towaru.
 3. Możesz odstąpić od Umowy sprzedaży wypełniając i odsyłając do nas formularz zwrotu, który znajdziesz poniżej (musisz nas jednak poinformować o swojej decyzji wysyłając formularz np. pocztą elektroniczną). Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy wysłać wypełniony formularz zwrotu przed upływem terminu 14 dni.
 4. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy, zwracamy wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym również koszt dostarczenia zamówienia (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas). Zwrot należności otrzymasz najszybciej jak będzie to możliwe, nie później niż 14 dni, licząc od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twoim odstąpieniu od umowy (istnieje możliwość odroczenia terminu zwrotu płatności do czasu otrzymania i oceny stanu towaru).
 5. Zwrotu płatności dokonamy na numer konta wskazany w formularzu zwrotu.
 6. Zwracane produkty odeślij na poniższy adres:
  Plastiflora, ul.Sienkiewicza 10 Zgierz 95-100
 7. Zwrotu dokonaj przed upływem 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas (patrz. pkt 3.) o odstąpieniu od niniejszej umowy.
 8. Ponosisz bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
 9. Nie wymieniamy produktów. Aby wymienić produkt na inny - najpierw dokonaj zwrotu, następnie złóż nowe zamówienie.
 10. Prosimy, pamiętaj, że towar należy odesłać bez wyraźnych śladów użytkowania w przeciwnym razie ponosisz odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru, będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza sposób konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania.

Żeby skutecznie dokonać zwrotu, paczka powinna zawierać:

 • zwracany towar,
 • oświadczenie o odstąpieniu od umowy (przykładowy formularz),
 • dowód zakupu (paragon lub fakturę).